Blogger Backgrounds

Wednesday, November 9, 2011

Before I die, I want to...

Gdy remontuje się jakiś budynek, chodnik dookoła owego obiektu obastawia się wysokimi drewnianymi płytami, żeby publika się nie plątała i nie dostawała w głowę (bo koszta sądowe mogłyby łatwo zamienić zysk w stratę). W jednym takim miejscu na szanownym Brooklynie ową obskurną przestrzeń ktoś postanowił zamienić w coś ciekawszego - miejsce gdzie ludzie mogliby zapisać swoje marzenia i plany. Płyty pomalowano na czarno, a na górze biegnie napis : Before I die, I want to (zanim umrę, chciałbym). Każdy, kto ma taką ochotę, może wziąść do ręki kredę i napisać co pragnie osiągnąć lub doznać przed zejściem z tego najpiękniejszego ze światów.

Poziomiasta zaplątała się w tamte okolice, poczytała co napisali inni (niektóre pomysły były świrnięte, inne ściskały serce, większość wzruszała autentyzmem) i podumała nad swoimi marzeniami.

Po pierwsze, zobaczyć jak Ptysiński wyrasta na mądrego i szczęśliwego człowieka.

Po drugie, móc spokojnie pić poranną kawę siedząc we własnym ogródku (czytaj wyprowadzka z dala od rodzinnej upierdliwości)

Po trzecie... tu miałam niejaki problem. Ktoś napisał, że chce żyć (dużymi literami i z wykrzyknikiem), ale życie oznacza i dobre i złe. Wzloty i upadki na rozklapany nos. Wszystkiego dużo i intensywnie jak na karuzeli. Na razie to mam tego dosyć, więc zmieniłam trzecie: Chcę mieć do czego dążyć i na co czekać, chcę marzeń, które wywołują przyjemny dreszcz adrenaliny na plecach, chce, żeby nigdy nie zabrakło mi celów.

6 comments:

 1. O własnie ciągle mieć marzenia i cel przed sobą , i chęci , i zdrowie by dążyć, i wyznaczać kolejne ;) :D)))
  Ps.
  Ja własnie jestem teraz w takim emocjonalnym kryzysie niczym cały świat . Wręcz zastanawiam się nad kolejnymi w miarę realnymi dla mnie celami :)

  ReplyDelete
 2. Poziomica pomysł przedni z zapisaniem marzeń . wiem że to tylko psychika,ale na drugi raz jak tam Zawędrujesz to napisz SPOKÓJ - DOŚKA

  ReplyDelete
 3. Nie wiem co u Ciebie, widzę ,że wszyscy coraz mniej czasu mamy .
  Jednak zajrzałam z życzeniami dla ciebie , dla Ptysia i dla wszystkich tobie bliskich ! .. .
  ;)

  Pozdrów ode mnie i Marudę, bo blog zamknął hasłem i dostać się nie mogę :( :D)))

  Piękna jest radość , lecz nie każdy ją zna
  Piękne są święta i każdy z nas je ma.
  Jedni w oddali inni przy jednym stole
  Nieważne kto, gdzie,
  lecz ważne byśmy zawsze pamiętali o sobie.
  Wesołych Świąt ! :D ))) ;D

  ReplyDelete
 4. Poziomko Hamerykańska życzę tobie ,Ptysiowi oraz Lwu - SPOKOJU ogrom i miłości moc

  ReplyDelete
 5. Poziomko, z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia życzę Ci, żeby twoje pragnienia się spełniły. Te, które już sformuowałaś powyżej, te, które jeszcze nie zwerbalizowane. Niech ten świąteczny czas będzie dla Ciebie i twoich bliskich czasem radosnym, spokojnym (może kawa przy choince a nie w ogródku w Boże Narodzenie..), pełnym wzruszeń. Niech Mikołaj o Was nie zapomni!
  Wszystkiego dobrego!

  Motylek

  ReplyDelete